fbpx

Onko moottoripyöräkortin suorittamisesta vierähtänyt aikaa, tai kaipaatko kertausta? 👉

Pohjolan Liikennekoulu Oy:n kuljettajakoulutusliiketoiminnat siirtyvät osaksi Epic Autokoulu -konsernia

Pohjolan Liikennekoulu Oy ja Epic Autokoulu Oy ovat tänään toteuttaneet liiketoimintakaupan, jonka myötä Pohjolan Liikennekoulu Oy:n kuljettajakoulutusliiketoiminnat Rovaniemellä, Pellossa, Kolarissa, Sodankylässä, Torniossa ja Ylitorniossa siirtyvät osaksi konsernia. 

Pohjolan Liikennekoulu tarjoaa opetusta kaikissa ajokorttiluokissa sekä ammattipätevyyskoulutuksia. Kaupalla on noin 5,2% positiivinen vaikutus konsernin liikevaihtoon ja yhtiö nousee markkinajohtajaksi Lapin maakunnassa.

Yhteydenottopyyntö

Tarvitsetko apua kurssipaketin valinnassa? Haluatko kysyä lisää ilmoittautumisesta, maksutavoista, tai kurssin suorittamisesta? 

Jätä yhteydenottopyyntö, niin palaamme sinulle mahdollisimman pian!

Yhteystietosi
Asiani koskee
Milloin haluaisit, että olemme yhteydessä?

Hae työpaikkaa

Jätä hakemus, niin palaamme sinulle mahdollisimman pian!

Yhteystietosi
Liitä CV / Hakemus