fbpx

Epic Autokoulu Oy on ostanut Itä-Lapin Autokoulu Oy:n liiketoiminnan

Epic Autokoulu Oy on ostanut Itä-Lapin Autokoulu Oy:n liiketoiminnan ja jatkaa vahvaa kasvuaan kuljettajakoulutusalalla.

Epic Autokoulu Oy ja Itä-Lapin Autokoulu Oy ovat tehneet 3.3.2020 liiketoimintakaupan, jonka myötä Itä-Lapin Autokoulu Oy:n autokoulutoiminnot Kemijärvellä ja Sallassa siirtyvät Epic Autokoulu Oy:lle. Kaupan myötä Epic Autokoulu Oy vahvistaa osuuttaan Pohjois-Suomen kuljettajakoulutusalan markkinakentässä ja tarjoaa palveluitaan jatkossa entistä laajemmalla alueella. Kaupalla on noin 0,8% positiivinen vaikutus Epic Autokoulu Oy:n liikevaihtoon.

Itä-Lapin Autokoulu Oy on perinteinen, Kemijärvellä ja Sallassa toimiva autokoulutoimija, joka on vuodesta 1980 alkaen toteuttanut tärkeää liikenneturvallisuustyötä ajokorttikoulutuksen parissa Itä-Lapin alueella.

Teemu Tornberg
Aluepäällikkö, Koillismaa ja Lappi
+358407249663
teemu.tornberg@epicgroup.fi

Yhteydenottopyyntö

Tarvitsetko apua kurssipaketin valinnassa? Haluatko kysyä lisää ilmoittautumisesta, maksutavoista, tai kurssin suorittamisesta? 

Jätä yhteydenottopyyntö, niin palaamme sinulle mahdollisimman pian!

Yhteystietosi
Asiani koskee
Milloin haluaisit, että olemme yhteydessä?